Urimi për 4 Korrikun, Cakaj: Shqiptarët të bekuar nga mbështetja e pakursyer e SHBA-ve - Bota Sot
Urimi për 4 Korrikun, Cakaj: Shqiptarët të bekuar nga mbështetja e pakursyer e SHBA-ve

Shqipëria

Urimi për 4 Korrikun, Cakaj: Shqiptarët të bekuar nga mbështetja e pakursyer e SHBA-ve

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 14:33
Gent Cakaj

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka uruar 4 Korrikun, festën e pavarësisë së ShBA-ve.

Sipas Kryediplomatit Cakaj, kjo nuk është vetëm data historike e pavarësisë së ShBA-ve, por burim frymëzimi për liri, drejtësi dhe barazi.

“Shqiptarët janë të bekuar e pafundësisht mirënjohës për mbështetjen e pakursyer të ShBA-ve, në përpjekjet e tyre për zhvillim e demokraci.”- shtoi në reagimin e tij Cakaj.

Gjithashtu, Ministri në detyrë Cakaj u shpreh se Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të jenë pika orientuese politike, diplomatike e vlerore e Shqipërisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat