Braimllari me të rinjtë në Korçë: Çlirimi i rinisë nga kthetrat e Rilindjes, mision kombëtar - Bota Sot
Braimllari me të rinjtë në Korçë: Çlirimi i rinisë nga kthetrat e Rilindjes, mision kombëtar

Shqipëria

Braimllari me të rinjtë në Korçë: Çlirimi i rinisë nga kthetrat e Rilindjes, mision kombëtar

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 16:56
Endrit Braimllari, vijon takimet me të rinjtë.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, vijon takimet me të rinjtë.

Së fundmi ai ka qenë në Korçë ku gjatë takimit me ta është shprehur se, është detyrë detyrë kombëtare të punojmë me politika konkrete në shërbim të rinisë.

"Ne Korçe me te rinj pozitive, me energji pozitive dhe shprese per te kontribuuar ne Shqiperi. Rilindja dhe Edi Rama vrau shpresen dhe goditi ne palce te ardhmen e vendit duke i detyruar te rinjte te largohen nga vendi. Levizja Socialiste per Integrim ka investuar dhe kontribuuar tek rinia. Eshte detyre kombetare te punojme me politika konkrete ne sherbim te rinise. LSI angazhohet per hapjen e vendeve te reja te punes, vende pune te mirpaguara me qellim perballimin e kostos se jeteses. Politika fiskale qe favorizojne te rinjte qe hapin biznes te ri. Ky eshte mision kombetar per te çliruar rinine shqiptare nga kthetrat e rilindjes anti-kombetare", shkruan Braimllari në postimin e tij.

© SYRI.net

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat