Elbasan/ Rrezikojnë të mbyten në një përrua dy turistë - Bota Sot
Elbasan/ Rrezikojnë të mbyten në një përrua dy turistë

Shqipëria

Elbasan/ Rrezikojnë të mbyten në një përrua dy turistë

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 22:01
Foto

Rrezikojnë mbytjen dy turistë në ujërat e rrëmbyer të përroit të Zaranikës në perëndim të Elbasanit.

Turistët kishim tentuar të kalonin në anën tjetër por përkeqësimi i motit solli ujëra të rrëmbyer dhe për pasojë turistët u bllokuan në mes të përroit në një “ishull dheu”.

Ndërhyrja e ekipit zjarrfikës arriti të shpëtonte dy personat që rrezikonin mbytjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat