Koronavirusi "futet" tek Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë, infektohet një punonjës - Bota Sot
Koronavirusi "futet" tek Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë, infektohet një punonjës

Shqipëria

Koronavirusi "futet" tek Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë, infektohet një punonjës

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 19:50
Foto

Një tjetër rast me koronavirus u regjistrua në vend. Bëhet fjalë për një punonjës të Urdhrit të Farmacistëve të Shqipërisë.

Këtë e ka bërë vetë të ditur institucioni përmes një postimi në Facebook.

Ato nuk japin detaje për gjendjen shëndetësore të të infektuarit.

Gjithashtu ato njoftojnë se institucioni do të qëndrojë i mbyllur deri në një vendim të dytë dhe shumë shërbime do të kryhen online.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend u regjistruan 74 raste të reja ku në total numërohen 2893 të infektuar.

Fatkeqësisht 2 persona të tjerë kanë humbur jetën duke e çuar numrin e viktimave në 76.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat