Ndotet keq deti në Dhërmi - Bota Sot
Ndotet keq deti në Dhërmi

Shqipëria

Ndotet keq deti në Dhërmi

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 21:52
Dhërmi

Përveçse prishën fundjavën e qindra pushuesve që kishin zgjedhur bregdetin e Dhërmiut për të pushuar këtë fundjavë reshjet e shiut kanë shkaktuar edhe ndotje të ujit.

Siç shihet nga foto e siguruar përrenjtë kanë çuar në det të gjithë dheun e hedhur në breg të tyre të nxjerrë nga punimet që po bëhen në fshat.

Pritet të shihet derisa do të zgjasë kjo ndotje e ujit dhe pasojat që mund të ketë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat