Dorëzoi detyrën/ Meta pret në takim ish-Kryetarin e KLSH, Bujar Leskaj - Bota Sot
Dorëzoi detyrën/ Meta pret në takim ish-Kryetarin e KLSH, Bujar Leskaj

Shqipëria

Dorëzoi detyrën/ Meta pret në takim ish-Kryetarin e KLSH, Bujar Leskaj

Më: 6 korrik 2020 Në ora: 12:51
Foto nga takimi

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim ish-Kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, me rastin e dorëzimit të detyrës së tij në krye të këtij institucioni tepër të rëndësishëm kushtetues.

Presidenti Meta e falenderoi z.Leskaj për ushtrimin me përgjegjshmëri të kësaj detyre deri në fund, dhe vlerësoi rolin e tij për modernizimin e KLSH-së, përdorimin e standardeve të auditimit suprem publik të pranuara ndërkombëtarisht (ISSAI-t), për forcimin e llogaridhënies, transparencës, luftës kundër korrupsionit dhe abuzimit me fondet publike në administratën shtetërore.

Z.Leskaj e falenderoi Kreun e Shtetit për mbështetjen maksimale institucionale që i ka dhënë për përmbushjen e detyrës në respekt të plotë të Kushtetutës dhe ligjit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat