Humbin jetën 2 pacientë me Covid te Infektivi - Bota Sot
Humbin jetën 2 pacientë me Covid te Infektivi

Shqipëria

Humbin jetën 2 pacientë me Covid te Infektivi

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 09:45
Foto Ilustrim

Dy pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit te spitali Infektiv. Dy pacientët janë nga Kruja.

Sipas abc news, bëhet fjalë për një 76-vjeçar dhe një 59-vjeçar. Ky i fundit ishte shtruar në spital Infektiv të enjten

Javët e fundit situata nga koronavirusi në vend është përkeqësuar. Numri i të infektuarve është rritur dhe fatkeqësisht edhe ai i viktimave.

Serioze vijon të jetë situata edhe në spitalin Infektiv ku është rritur numri i të shtruarve dhe po ashtu edhe i personave që janë në gjendje të rëndë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat