Rakacolli komenton fotot e politikanëve pa maska: Maskat duhen mbajtur, kudo ku ka afrimitet - Bota Sot
Rakacolli komenton fotot e politikanëve pa maska: Maskat duhen mbajtur, kudo ku ka afrimitet

Shqipëria

Rakacolli komenton fotot e politikanëve pa maska: Maskat duhen mbajtur, kudo ku ka afrimitet

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 23:47
Mira Rakacoli

E ftuar në “Tempora”, zv. ministrja Mira Rakacoli ka komentuar edhe fotot e politikanëve të cilët i kanë shpërfillur masat anti-covid.  

Rakacolli: Ne kemi thënë që duhet të rrish më shumë 15 minuta me një person të infektuar për ta marrë dhe nuk mund të komentoj mbi disa fotografi që janë marrë me disa sekonda. 

Sa i përket maskat ato duhet mbajtur, asaj i qëndroj, kudo ku kemi afrimitet, sidomos kur jemi në ambiente të mbyllura.

Kundër këtyre fotove ka shumë foto ku njerëzit janë me maska. Është në ndërgjegjen e njerëzve që t’i zbatojnë këto masa.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat