Moti, të mërkurën dhe të enjten në Shqipëri - Bota Sot
Moti, të mërkurën dhe të enjten në Shqipëri

Shqipëria

Moti, të mërkurën dhe të enjten në Shqipëri

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 07:25
Buronjat e Kuçit, korrik 2020

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga fusha periferia e presinit të lartë atmosferik e cila do të influencojë përmirësim të kushteve atmosferike në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E mërkurë dt 8 korrik 2020

E mërkurë dt 8 korrik 2020 moti do të jetë me diell përgjatë bregdetit ndërsa në zonat malore do të ketë prani të vranësira deri mesatare. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  13/25°C

Zonat e ulëta  15/33°C

Zonat bregdetare 18/31°C

E mërkurë dt 8 korrik 2020

Kosova për ditën e mërkurë dt 8 korrik 2020 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 10°C në mëngjes, ndërsa mesdita deri në 24°C gradë Celcius.

E enjte dt 9 korrik 2020

E enjte dt 9 korrik 2020 moti do të jetë me kthjellime dhe  kalime të pakta vranësirash në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 8-14 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  14/29°C

Zonat e ulëta  16/35°C

Zonat bregdetare 18/32°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat