Elbasan, 5 të infektuar të tjerë me Covid në pavionin e gjinekologjisë - Bota Sot
Elbasan, 5 të infektuar të tjerë me Covid në pavionin e gjinekologjisë

Shqipëria

Elbasan, 5 të infektuar të tjerë me Covid në pavionin e gjinekologjisë

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 18:52
Foto ilustrim

Janë konfirmuar me koronavirus 5 raste të reja në mes të stafit mjekësor në gjinekologjinë e Elbasanit, pavion i cili u mbyll dy ditë më parë pasi 4 infermiere rezultuan pozitive me Covid.

Kujtojmë se pacientët dhe personeli i pavionit u transferuan në një tjetër ambient të spitalit, ndërsa këtë të mërkurë kanë dalë pozitivë të tjerë bluza të bardha.

Këtë të mërkurë në Shqipëri u konfirmuan 68 raste të reja Covid dhe dy persona të vdekur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat