Shkrirja e ambasadës në Athinë/ Balla: Vendim i fortë, por i domosdoshëm! - Bota Sot
Shkrirja e ambasadës në Athinë/ Balla: Vendim i fortë, por i domosdoshëm!

Shqipëria

Shkrirja e ambasadës në Athinë/ Balla: Vendim i fortë, por i domosdoshëm!

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 15:23
Taulant Balla

Taulant Balla e ka përshëndetur vendimin e djeshëm të ministrit në detyrë të jashtëm Gent Cakaj për shkrirjen e ambasadës në Athinë.

Ai tha se në vazhdën e këtij vendimi, duhet që nëse situata paraqitet e njëjta në ambasada apo konsullata të tjera të merret i njëjti vendim.

“ Përshëndes vendimin e Cakaj, një vendim i fortë por i domosdoshëm për të rivendosur gjërat në rregull. Kjo qasje e tij të vijojë dhe në konsullata të tjera ku shërbimi nuk është ai që duhet”, tha ai.

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka shkarkuar dje të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë përfshi edhe ambasadoren.

Një burim nga MPJ i tha Top Channel se kjo fortunë në ambasadën shqiptare në Athinë është motivuar nga Cakaj me mos performancë dhe shërbime të dobëta ndaj komunitetit shqiptar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat