“A i duan listat e hapura?”, Spiropali: PS-ja është gati, tani le të flasë Basha dhe Kryemadhi - Bota Sot
“A i duan listat e hapura?”, Spiropali: PS-ja është gati, tani le të flasë Basha dhe Kryemadhi

Shqipëria

“A i duan listat e hapura?”, Spiropali: PS-ja është gati, tani le të flasë Basha dhe Kryemadhi

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 15:48
Elisa Spiropali

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali, ka reaguar lidhur me debatin e vazhdueshëm mes palëve politike për sa i përket listave të hapura.

Sipas Spiropalit, Partia Socialiste është gati për diskutime, nga ana tjetër ajo ka shtuar pyetjen nëse janë gati kreu i PD, Lulzim Basha apo kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.

“ Nuk ka forcë që pranon gjithçka që i ofrohet, por qershia mbi tortë janë ata që shoqërisë civile, që thonë se rilindasit nuk i duan listat e hapura. Ja pra, rilinadasit, po thonë hajdeni ta diskutojmë, po tani ku janë këta, apo ishin masha e Bashës, që për vete është një mashë. Tani të përgjigjet masha Basha i do ai listat e hapura sikur ka deklaruar me Monika Kryemadhin, ne jemi gati” tha ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat