Vatrat e rrezikshme, 3 qytetet ku ka shpërthyer Covid - Bota Sot
Vatrat e rrezikshme, 3 qytetet ku ka shpërthyer Covid

Shqipëria

Vatrat e rrezikshme, 3 qytetet ku ka shpërthyer Covid

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 10:43
Ilustrim

90 të infektuar me Covid u regjistruan në vendin tonë në 24 orët e fundit, ndërsa 2 pacientë e humbën betejën me virusin e rrezikshëm.

Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 90 raste pozitive. Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 36 raste në Tiranë, 15 në Durrës, 11 në Vlorë, nga 8 raste në Kukës, Krujë, 4 në Kurbin, 3 në Elbasan, 2 në Lushnje, nga 1 rast në Lezhë, Kamëz, Dibër.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 43 qytetarë, duke e çuar në 1875 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë. Në vendin tonë aktualisht janë 1318 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Krujë, Durrës. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i rikujton bizneset se duhet të respektojnë me rigorozitet protokollet për të ruajtur shëndetin e punonjësve dhe qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat