Lufta me koronavirusin në Shqipëri/ Pëllumb Pipero bën kthesën e madhe - Bota Sot
Lufta me koronavirusin në Shqipëri/ Pëllumb Pipero bën kthesën e madhe

Shqipëria

Lufta me koronavirusin në Shqipëri/ Pëllumb Pipero bën kthesën e madhe

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 16:40
Pëllumb Pipero

Ndryshe nga çfarë ka deklaruar më herët, mjeku infeksionist Pëllumb Pipero duke parë ecurinë e pandemisë në vend dhe qasjen e qytetarëve ndaj masave parandaluese mendon se mbajtja e maskës duhet të kthehet në detyrim ligjor dhe në mjedise të hapura.

“Askush nuk e di nëse është pozitiv. Sot bota trembet nga transmetuesit e heshtur. Kam qenë dhe jam kundër maskës në rrugë.

Por që të na bëhet mënyrë jetese duhet të mbahet edhe në rrugë. Një maskë sado e thjeshtë e ul mundësinë e infektimit deri në 95%”, thotë Pipero për abc news.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat