Ndodh mrekullia! Pas aksidentit i riu u zgjua nga koma dhe u shërua… sot festoi 17-vjetorin - Bota Sot
Ndodh mrekullia! Pas aksidentit i riu u zgjua nga koma dhe u shërua… sot festoi 17-vjetorin

Shqipëria

Ndodh mrekullia! Pas aksidentit i riu u zgjua nga koma dhe u shërua… sot festoi 17-vjetorin

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 06:26
Elvis Naçi, Musa Baculi

I riu shkodran i cili preku zemrat e të gjithëve me historinë e tij, ka festuar sot 17-vjetorin.

Lajmi është bërë i ditur nga Elvis Naçi, i cili ka publikuar disa foto të djaloshit në Facebook.

“E pabesueshme por ju Shqiptarë të nderuar mbas Zotit e shpëtuat jeten e Musa Baculit, nëse nuk do të  ishte ndihma juaj Musa Baculi nuk do kishte mundësi të festonte 17 vjetorin e lindjes së tij! Qofshi te bekuar. Amin”, shkruan Naçi.

Baculi qëndroi në koma në spitalin e Shkodrës, pas një aksidenti në ujë, ku rrezikoi mbytjen.

Ai u ndihmua nga emisioni “Shqiptarët për Shqiptarët”, që mblodhën shumën e nevojshme për kurimin e tij jashtë vendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat