Shifrat e zeza/ VOA: 62% janë infektuar që nga 9 qershori - Bota Sot
Shifrat e zeza/ VOA: 62% janë infektuar që nga 9 qershori

Shqipëria

Shifrat e zeza/ VOA: 62% janë infektuar që nga 9 qershori

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 19:34
Shqipëri

Në Shqipëri, 24 orët e fundit shënuan rritjen më të madhe të rasteve të reja dhe të viktimave, që nga fillimi i pandemisë.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se janë konfirmuar 93 të infektuar, ndërsa 4 persona kanë humbur jetën në spital.

Më shumë se gjysma e rasteve të reja është zbuluar në Tiranë, ndërsa pjesa tjetër në 15 qytete të ndryshme të vendit.

Në total numri i të infektuarve është 3371 persona, nga të cilët 62 përqind që nga 9 qershori.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 591

Durrës 229

Shkodër 178

Vlorë 120

Lezhë 68

Fier 42

Kukës 41

Korçë 34

Elbasan 33

Berat 25

Gjirokastër 22

Dibër 18

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat