Covid-19 i mori jetën në ditën e lindjes, fëmijët i kishin sjellë si dhuratë tufën me lule dhe kartolinën - Bota Sot
Covid-19 i mori jetën në ditën e lindjes, fëmijët i kishin sjellë si dhuratë tufën me lule dhe kartolinën

Shqipëria

Covid-19 i mori jetën në ditën e lindjes, fëmijët i kishin sjellë si dhuratë tufën me lule dhe kartolinën

Më: 15 korrik 2020 Në ora: 19:30
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një 49-vjeçare nga Kruja ishte 1 ndër 4 viktimat e shkaktuar si pasojë e Covid-19 në 24 orët e fundit.

Ajo ishte nënë e 7 fëmijëve, dhe fatkeqësisht dita e vdekjes i përkoi me atë të lindjes.

Gjendej prej ditësh në terapi intensive, dhe nuk iu gëzua dot dhurates së fundit të datelindjes nga femijët e saj, të cilët i kishin sjellë tufë me lule dhe kartolinë.

”Edhe 100 vjeç, nga motra dhe fëmijët, e shtrenjta jonë”, thuhej në urimin e tyre.

Në 24 orët e fundit u shënuan 4 viktima nga Covid-19, dhe u regjistruan 85 raste të reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat