Pasditja sjell reshje të shkurta, temperaturat sërish të larta - Bota Sot
Pasditja sjell reshje të shkurta, temperaturat sërish të larta

Shqipëria

Pasditja sjell reshje të shkurta, temperaturat sërish të larta

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 23:02
Foto ilustrim

Territori Shqiptar vijon te jete ne ndikimin masave ajrore te ngrohta, duke bere qe moti i kthjellet te dominojë ne ultësirën Perëndimore.

Por pritet qe vranësirat te shfaqen gjate pasdites dhe mbrëmjes duke sjell ne zonat Veriore rrebeshe afat shkurtra.

Temperaturat e ajrit do te mbeten te pandryshuara ne mëngjes, por do ulen ne mesdite duke luhatur vlerat nga 20°C deri në 41°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 – 4 balle.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat