Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, falja duke respektuar masat ndaj Covid-19 - Bota Sot
Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, falja duke respektuar masat ndaj Covid-19

Shqipëria

Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, falja duke respektuar masat ndaj Covid-19

Më: 31 korrik 2020 Në ora: 06:56
Ilustrim

Nisi falja e Kurban Bajramit për besimtarët myslimanë.

Për shkak të pandemisë, këtë vit falja nuk u bë në shesh por u bë në xhamia. Falja u bë duke respektuar masat kundër Covid-19, të përcaktuara edhe nga Komiteti Mysliman i Shqipërisë.

Festa e Kurban Bajramit simbolizon për besimtarët e fesë islame sakfricën e bërë nga njeriu për të fituar faljen, mëshirën dhe shpërblimin e zotit. Top Channel ju uron të gjithë besimtarëve myslimanë Gëzuar Kurban Bajramin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat