Diell dhe temperatura të larta, moti ideal për plazh - Bota Sot
Diell dhe temperatura të larta, moti ideal për plazh

Shqipëria

Diell dhe temperatura të larta, moti ideal për plazh

Më: 31 korrik 2020 Në ora: 07:21
Ilustrim

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 21ºC në 35ºC, në zonat e ulëta nga 26ºC në 41ºC dhe në zonat bregdetare nga 28°C në 41ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veripërëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3-4 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët. Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 20ºC deri në 36ºC dhe në zonat e ulëta nga 25ºC në 37ºC.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të Shqipërisë, Kosovës dhe botës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat