Shkullaku: Rama, njeriu më i frikësuar në këto 30 vite, nga humbja e pushtetit

Shqipëria

Shkullaku: Rama, njeriu më i frikësuar në këto 30 vite, nga humbja e pushtetit

Më: 31 korrik 2020 Në ora: 08:56
Edi Rama

Analisti Armand Shkullaku duke komentuar mbrëmjen e sotme në ‘Çim Peka LIVE’, ndryshimet kushtetuese të bëra nga Edi Rama, është shprehur se, ai i ka bërë këto lëvizje me një shkelje syri nga ambasada e SHBA.

Zbulohen mijëra rrënjë hashash në Librazhd, u përkasin miqve të Taulant Ballës

Sipas analistit, Edi Ramës i duket hapur frika e humbjes së pushtetit, dhe ai është një drejtuesi politik më i frikësuar nga humbja e pushtetit, në këto 30 vitet e fundit.

‘Nuk mund të kërkojmë nga PD, të pamundurën. Edi Ramën e pengon normaliteti, prandaj bën vetëm provokime.

Ashtu siç ndodhi me Teatrin Kombëtar, që Rama e shembi vetëm për të mos hyrë opozita në bisedime në tryezë.

Edhe sot Edi Rama nuk besoj se e ka ndryshuar Kushtetutën, pa një shkelje syri nga ambasada e SHBA, sepse nuk besoj se e ka përkrahje.

Ai thotë hajde ulemi në Këshillin Politik dhe diskutojmë, por sërish ai do të bëjë lojë.

Tani nuk ka shqiptarë që nuk e di, që ai ka hallin e zgjedhjeve. Sot ai kërcënoi dhe tha që opozita të ulet në bisedime.

Nga njëra anë në opinion lexohet frika e Ramës për humbjen e zgjedhjeve, dhe këto janë shenjat më të mëdha në 30 vitet e fundit, sepse në çdo fund, liderët shkallojnë nga pak’, tha Shkullaku në SYRI TV për ‘Çim Peka LIVE’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat