“Edhe në këto ditë përballje me vështirësi …”, Kryemadhi mesazh urimi për Kurban Bajramin

Shqipëria

“Edhe në këto ditë përballje me vështirësi …”, Kryemadhi mesazh urimi për Kurban Bajramin

Më: 31 korrik 2020 Në ora: 11:32
Monika Kryemadhi

Nje mesazh urimi per gjithe besimtaret myslimane qe festojne sot Kurban Bajramin, nga kryetarja e LSI-se, Monika Kryemadhi.

“Edhe në këto ditë përballje me vështirësi ekonomike dhe sociale, nuk duhet të rreshtim së besuari tek ardhmja plot shpresë nëse bëjmë akte të mira të frymëzuara tek besimi dhe harmonia me njëri-tjetrin”- shkruan ajo, ne mesazhin e urimit te postuar ne profilin e saj ne Facebook.

Mesazhi i Kryemadhit 

Për të gjithë motrat dhe vëllezërit myslimanë që sot festojnë, gëzuar Kurban Bajramin!

Shëndet, paqe dhe begati për gjithë familjet shqiptare dhe Shqipërinë, shtëpinë tonë të përbashkët.

Edhe në këto ditë përballje me vështirësi ekonomike dhe sociale, nuk duhet të rreshtim së besuari tek ardhmja plot shpresë nëse bëjmë akte të mira të frymëzuara tek besimi dhe harmonia me njëri-tjetrin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat