Apeli i Metës: Dita të angazhohemi të heqim çdo pengesë që frenon integrimin

Shqipëria

Apeli i Metës: Dita të angazhohemi të heqim çdo pengesë që frenon integrimin

Më: 31 korrik 2020 Në ora: 12:55
Ilir Meta

Nga Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve, presidenti Ilir Meta përcolli një mesazh drejtuar politikës që të  mësojë nga fryma e bashkëpunimit në të mirë të interesave kombëtare për të hequr çdo pengesë që frenon ëndrrën e shqiptarëve për tu integruar në BE.

“Uroj që edhe politika të mësojë të marrë shembull të frymës së mirëkuptimit dhe bashkëpunimit në  të mirë të interesave kombëtare

Ëshë një ditë për të angazhuar të gjithë së bashku për objektivin madhor integrimin europian dhe për të hequr çdo pengesë që frenon këtë ëndërr të jashtëzakonshme për tu materializuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat