Pas shërimit, Kardinali uron Bajramin dhe falenderon Papa Françeskun e presidentin Meta - Bota Sot
Pas shërimit, Kardinali uron Bajramin dhe falenderon Papa Françeskun e presidentin Meta

Shqipëria

Pas shërimit, Kardinali uron Bajramin dhe falenderon Papa Françeskun e presidentin Meta

Më: 2 gusht 2020 Në ora: 14:49
Ernest Troshan Simoni

Kardinal Ernest Troshan Simoni pas rikuperimit nga një problem shëndetësor, ka uruar besimtaret myslimanë shqiptare me rastin e Kurban Bajramit.

Po ashtu Kardinali falenderon Papa Françeskun dhe Presidentin e Republikës Ilir Meta për interesimin ndaj tij.

Ernest Troshan Simoni: Uroj myslimanët Gëzuar Festën e Bajramit. Jeta në këtë botë është kalimtare dhe feja është për amëshim.Të gjithë njerëzit të shohin drejt qiellit dhe jo drejt tokës. Meqë kalova një problem shëndetësor falenderoj të gjithë njerëzit që më kanë uruar.Falenderoj Papa Franceskun dhe presidentin Ilir Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat