Muzikë pas orës 20:00, tre milionë gjobë për administratorët e lokaleve

Shqipëria

Muzikë pas orës 20:00, tre milionë gjobë për administratorët e lokaleve

Më: 2 gusht 2020 Në ora: 15:33
Sarandë

Dy administratorë lokalesh janë gjobitur ditën e sotme nga policia, pasi është konstatuar se kanë ushtruar aktivitet me muzikë në kundërshtim me aktin normativ.

Policia ka bërë të ditur se subjekti në Vlorë me administrator shtetasin A. A,. është gjobitur me masë administrative 1.000.000 lekë.

Ndërsa në Sarandë, subjekti me administrator F. M. është gjobitur me masë administrative 3.000.000 lekë, pasi është shkelës përsëritës.

Njoftimi i plotë i policisë

Vlorë, Sarandë

Policia ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë një administrator lokali dhe me 3 milionë një tjetër, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet me muzikë në kundërshtim me Aktin Normativ.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë evidentuar një lokal në Vlorë dhe një në Sarandë që vazhdonin të ushtronin aktivitet me muzikë pas orës 20:00, në kundërshtim me Aktin Normativ, duke mos respektuar kufizimin e përcaktuar nga Policia e Shtetit.

Subjekti në Vlorë me administrator shtetasin A. A. është gjobitur me masë administrative 1.000.000 lekë.

Subjekti në Sarandë me administrator F. M. është gjobitur me masë administrative 3.000.000 lekë, pasi është shkelës përsëritës.

Policia e Vlorës apelon për të gjithë administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat