Dasmorët bllokojnë autostradën, dalin e kërcejnë mes rrugës

Shqipëria

Dasmorët bllokojnë autostradën, dalin e kërcejnë mes rrugës

Më: 2 gusht 2020 Në ora: 16:30
Dasmorët dalin e kërcejnë mes rrugës

Teksa vendi po kalon një periudhë të vështirë për shkak të pandemisë së koronavirusit, shumë njerëz duket se nuk po e vrasin mendjen shumë për këtë gjë.

I tillë është edhe fakti se përkundër rregullave dhe ndalimeve për grumbullimin e shumë personave, siç janë dasmat, shqiptarët nuk janë ndalur aspak.

Ndërkohë, ditën e sotme një rast i pazakontë ka mbërritur në redaksinë JOQ Albania, ku disa dasmorë kanë bllokuar autostradën Tiranë-Durrës, duke u bërë kështu pengesë për qarkullimin e mjeteve të tjera.

Nga pamjet ata duket se janë shumë të gëzuar dhe kanë ndaluar makinat dhe kanë dalë duke festuar dhe kërcyer në rrugë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat