Shpërthen bombla e gazit në banesë, plagoset rëndë pronari i shtëpisë - Bota Sot
Shpërthen bombla e gazit në banesë, plagoset rëndë pronari i shtëpisë

Shqipëria

Shpërthen bombla e gazit në banesë, plagoset rëndë pronari i shtëpisë

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 08:10
Foto ilustrim

Në një banesë në qytetin e Pogradecit ka shpërthyer një bombël gazi dhe si pasojë ka mbetur i plagosur rëndë pronari i shtëpisë Ylli Latifflari, 59 vjeç.

Ai ka pësuar djegie të shumta në trup dhe është nisur drejt repartit të djegieve në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 5:45 të mëngjesit të sotëm në zonën e njohur si “Rruga e Volorekës. Zjarrëfikësit e Pogradecit kanë arritur të shuajnë zjarrin duke shmangur djegien e gjithë banesës.

Nga shpërthimi nuk ka persona të tjerë të lënduar dhe shkak dyshohet se ka qenë rrjedhja e gazit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat