Ekzekutimi i taksistit në Prezë, arrestohen dy vëllezër - Bota Sot
Ekzekutimi i taksistit në Prezë, arrestohen dy vëllezër

Shqipëria

Ekzekutimi i taksistit në Prezë, arrestohen dy vëllezër

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 08:54
Foto

Arrestohen dy autorët e dyshuar të vrasjes së Abdulla Budllës në Fushë-Prezë, ngjarje e ndodhur tre ditë më parë.

Gazetarja mëson se du të arrestuarit janë vëllezër me njëri-tjetrin.

Budlla u ekzekutua me 7 plumba dhe u hodh nga autorët mbi një fuçi në anë të rrugës pranë taksisë së tij.

Ai punonte në të zezë, ndërsa njihej nga banorët e zonës si njeri pa probleme.

Policia po heton edhe të  shkuarën e djemve të tij të cilët prej vitesh jetojnë në shtetin fqinj të Italisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat