Basha, mesazh për lirinë, në 32-vjetorin e vrasjes së poetit Havzi Nela - Bota Sot
Basha, mesazh për lirinë, në 32-vjetorin e vrasjes së poetit Havzi Nela

Shqipëria

Basha, mesazh për lirinë, në 32-vjetorin e vrasjes së poetit Havzi Nela

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 09:17
Havzi Nela

Kryedemokrati Lulzim Basha ndan një mesazh për lirinë, në 32-vjetorin e vrasjes së poetit disident Havzi Nela.

Basha e vlerëson Nelën si poetin e pavdekësisë dhe shkruan:

“Thoni: Desh, kërkoi lirinë,

Si skifter në fluturim,

Provoi prangat, t’errtë qelinë,

Për të mjerët, lëshoi kushtrim.

Thoni se: E qorroi terri

Thoni: Dielli nuk u ngrohu.

Thoni se: E trishtoi tmerri

E të shtypunit i tha: Çohu!”

Havzi Nela – Poeti i pavdekësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat