Dasmë në pandemi, gjobitet një lokal në Fushë-Krujë - Bota Sot
Dasmë në pandemi, gjobitet një lokal në Fushë-Krujë

Shqipëria

Dasmë në pandemi, gjobitet një lokal në Fushë-Krujë

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 09:21
ilustrim

Dasmë në pandemi, gjobitet një lokal në

Policia ka gjobitur një tjetër lokal në zonën e Fushë Krujës pasi kishte organizuar një dasmë, në shkelje të aktit normativ për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Për këtë arsye, në zbatim të ligjit, ndaj administratorit të lokalit I. T. u vendos një masë ndëshkimore prej 1 milion lekësh.

Akti Normativ që ndalon grumbullimet e mëdha të njerëzve për të parandaluar përhapjen e Covid ka hyrë në fuqi prej disa muajsh, por shumë lokale e kanë thyer duke organizuar dasma e ceremoni të ndryshme dhe janë gjobitur me shuma të mëdha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat