Rama promovon një nga gjiret më mahnitëse të Shqipërisë, Gjirin e Krorëzës në Sarandë

Shqipëria

Rama promovon një nga gjiret më mahnitëse të Shqipërisë, Gjirin e Krorëzës në Sarandë

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 21:09
Gjiri i Krorëzës

Gjiri i Krorëzës është një ndër gjiret më të bukur të Shqipërisë, që ndodhet pranë Sarandës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale kryeministri Edi Rama ka promovuar këtë vend, ku shkruan:

“Shqipëria bukur, Plazhi Krorëz”, shkruan Rama që ka publikuar dhe fotot fantastike nga Gjiri Krorëzes, i cili është i arritshëm në rrugë detare dhe tokësore.

Gjiri i Krorëzës në afërsi të Sarandës është një ndër gjiret më piktoreske të vendit tonë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat