Nëna me koronavirus sjell në jetë fëmijën në spitalin shqiptar

Shqipëria

Nëna me koronavirus sjell në jetë fëmijën në spitalin shqiptar

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 20:35
Fëmija mësohet se ka ardhur në jetë shëndoshë e mirë.

Një nënë e re në moshë ka sjellë në jetë fëmijën e saj tek materniteti “Koco Gliozheni” në Tiranë.

Mësohet se nëna ka qenë e infektuar me Covid-19, në momentin që ka sjellë në jetë foshnjën.

Fëmija mësohet se ka ardhur në jetë shëndoshë e mirë.

Nëna e fëmija kanë lënë tashmë spitalin dhe janë shëndoshë e mirë, në gjendje të stabilizuar shëndetësore.

Foshnja, ditën që ka lënë spitalin, ka qenë negativ në testin ndaj koronavirusit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat