Të shfrytëzosh dhe vështirësitë! Gratë e bllokuara në Kakavijë mbledhin rigon në fusha

Shqipëria

Të shfrytëzosh dhe vështirësitë! Gratë e bllokuara në Kakavijë mbledhin rigon në fusha

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 23:20
Gratë e bllokuara në Kakavijë mbledhin rigon në fusha

Disa prej grave, emigrante shqiptare nuk e kanë kaluar kot kohën, teksa prisnin në doganën e Kakavijë për të kaluar në shtetin grek.

Disa gra të cilat kanë zbritur nga mjetet, kanë menduar që të bëjnë diçka të dobishme, ndërkohë që prisnin t’u vinte radha.

Ato kanë zbritur në fusha, siç shihet edhe në foton e publikuar nga Ora News, kanë mbledhur rigon dhe e kanë marrë me vete.

Gjithsesi, situata e rënduar vijon. Tashmë emigrantët mund veçse të presin, pasi pala greke ndërpreu punën në orën 22:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat