Shkelën rregullat e Schengen, riatdhesohen 25 shqiptarë - Bota Sot
Shkelën rregullat e Schengen, riatdhesohen 25 shqiptarë

Shqipëria

Shkelën rregullat e Schengen, riatdhesohen 25 shqiptarë

Më: 16 shtator 2020 Në ora: 18:50

Në aeroportin e Rinasit janë riatdhesuar 25 shqiptarë pasi kishin shkelur rregullat e hapësirën Schengen në vendet e Bashkimit Europian.

Ndër shqiptarët e riatdhesuar janë edhe ata që kishin kërkuar azil.Ky operacion është zhvilluar në bazë të një marrëveshjeje me autoritetet përkatëse të BE-së, me të cilët janë bashkërenduar veprimet.

Operacionet e riatdhesimit do të vijojnë edhe përgjatë muajve Shtator, tetor dhe Nëntor.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat