Panik në Kamëz, zjarr në derë të bashkisë

Shqipëria

Panik në Kamëz, zjarr në derë të bashkisë

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 00:27
Foto ilustrim

Raportimet tregojnë së në hyrje të këtij instiucioni ka flakë dhe tym, dhe ka dëme të vogla materiale. Sic duket edhe ne foto dhe nga video, zjarri ka rene ne catine e hyrjes se bashkise ne nje vend ku ka shume pajisje koncidionimi.

Mendohet se nje prej tyre ka patur defekt dhe eshte ndezur ne flake duke shkaktuar panik. Punonjes te bashkise kane nderhyre per te shuar flaket. Zjarri u filmua nga deshmitaret por me i shpejte ishte ish kryebashkiaku Xhelal Mziu i cili e transmetoi live zjarrin nga facebook i tij.

Per disa mandate rresht bashkia e Kamzes eshte drejtuar nga Xhelal Mziu dhe vetem nje vit me pare ai u largua nga kjo detyre per shkak se PD bojkotoi zgjedhjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat