“Rama ka çuar shëndetësinë në kolaps”, Basha: Çdo lek duhet të shkojë për shqiptarët

Shqipëria

“Rama ka çuar shëndetësinë në kolaps”, Basha: Çdo lek duhet të shkojë për shqiptarët

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 16:18
Lulzim Basha

Për kryedemokratin, Lulzim Basha, kryeministri Edi Rama është përgjegjës për kolapsin që sipas tij ka kapluar shëndetësinë.

“Zgjidhja emergjente është rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për marrjen e mjekimit ambulator kundër COVID-19, mbështetja financiare e mjekëve dhe infermierëve dhe shtimi i numrit të tyre.

Çdo lek duhet të shkojë për shqiptarët dhe jo në xhepat e pushtetarëve.
Papërgjegjshmëria kriminale e Edi Ramës, ka çuar në kolaps shëndetësinë, ka dëbuar mjekët, ka lënë shqiptarët në mëshirë të fatit”, shkruan Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat