I qetë dhe me maskë në gjyq, Kliti Leka mbetet në burg për vrasjen e Himarës

Shqipëria

I qetë dhe me maskë në gjyq, Kliti Leka mbetet në burg për vrasjen e Himarës

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 19:06
Kliti Leka

I qetë dhe më maskë anti-Covid, 53-vjeçari Kliti Leka, i cili 3 ditë më parë vrau biznesmenin Nikollaq Goro në Himarë, është lënë në burg nga Gjykata e Vlorës.

Ai ka pranuar krimin dhe nuk ka kërkuar lirimin nga qelia por është justifikuar duke thënë se Nikollaq Goro nuk mbajti fjalën për apartamentet.

Sipas Kliti Lekës, ai i kishte dhënë tokën Goros dhe në këmbim do merrte 3 apartamente, të cilat janë mohuar nga biznesmeni. 53-vjeçari pranoi se vrasjen e kishte organizuar që kur mori makinën me qira në Tiranë.

Kliti Leka akuzohet për vrasje me paramendim dhe armëmbajtje pa leje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat