Edi ​Rama publikon pamje nga punimet që po zhvillohen në Rrugën e Kombit

Shqipëria

Edi ​Rama publikon pamje nga punimet që po zhvillohen në Rrugën e Kombit

Më: 23 tetor 2020 Në ora: 09:00
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mëngjesin e së premtes ka nisur duke publikuar pamje nga Rruga e Kombit.

Rama derisa ka publikuar videon nga ku shihen punët që janë bërë aty, ka shkruar se po bëhen punë për ta kthyer Rrugën e Kombit në rrugë me standarde evropiane të sigurisë, mirëmbajtjes, qarkullimit normal në diell e në borë.

Postimi i plotë:

“MIRËMËNGJES 

dhe me këtë spektakël të punës së pandalshme për ta kthyer Rrugën e Kombit nga një rrugë të lënë rrugëve, burim aksidentesh, rrëshqitjesh masive gurësh e dheu, segment rreziqesh e vonesash në dimër, në një rrugë me standarde europiane sigurie, mirembajtjeje, qarkullimi normal në diell e në borë, ju uroj një ditë të mbarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat