Cilët qytetarë janë më ‘dembelët’ në vendin tonë

Shqipëria

Cilët qytetarë janë më ‘dembelët’ në vendin tonë

Më: 11 nëntor 2020 Në ora: 16:42
Ilustrim

Qytetarët e Lezhës në vendin tonë janë quajtur më ‘dembelët’, ku 60% e moshës së punës nuk aktivizohet.

Në emisionin “Shqipëria Live “ në Top Channel, menaxherja në Lezhë, Romina Bushishta në një lidhje me skype është shprehur se që në momentin e parë punëkërkuesi të pyet se sa është paga, pa rënë akoma dakord për kushtet e tjera.

“Që në momentin e parë të pyet se sa është paga, akoma pa i bërë prezantimin e punës, ka raste që nuk bie dakord me pagën se duan shumë të lartë. Tek të rinjtë është goxha e theksuar. Mendoj se nuk janë dembelë po i shtyn kënaqësia për më mirë apo për të ikur jashtë vendit”, tha ajo

Lesha, Durrësi, Dibra dhe Tirana janë qytetet me më shumë ‘dembelë’ në Shqipëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat