Pas Tiranës/ Zbulohet qyteti i dytë ku po aplikohet vaksina anti Covid

Shqipëria

Pas Tiranës/ Zbulohet qyteti i dytë ku po aplikohet vaksina anti Covid

Më: 12 janar 2021 Në ora: 16:02
Ilustrim

Pas Tiranës, Vlora është qyteti i dytë që pritet të nisë fushatën e vaksinimit kundër Covid 19.  Bëhet me dije se fushata e vaksinimit në qytetin bregdetar pritet që të nisë të shtunën.

Mësohet se vaksinimi do të bëhet në ambientin e stadiumit të Flamurtarit.

Ndërkohë kujtojmë se fushata e vaksinimit në vendin tonë ka nisur një ditë më parë dhe të parët që morën dozën ka qenë doktoreshë Najada Çomo dhe kryeministri i vendit Edi Rama.

Fushata e vaksinimit ka nisur me 975 dozat e para të siguruara nga një vend i BE-së, ndërsa pritet që javën e ardhshme të vijnë dhe dozat e tjera nga marrëveshja e nënshkruar me Pfizer.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat