Meta: U bashkohem lutjeve, që mirësitë e Zotit të bekojnë çdo familje shqiptare

Shqipëria

Meta: U bashkohem lutjeve, që mirësitë e Zotit të bekojnë çdo familje shqiptare

Më: 23 janar 2021 Në ora: 18:44
Ilir Meta dhe Hafiz Sabri Koçit

Presidenti Ilir Meta ka nderuar kujtimin e Hafiz Sabri Koçit, në 30-vjetorin e rithemelimit të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë. Teksa ka ndarë një foto krah tij, Meta shprehet se u bashkohet lutjeve që mirësitë e Zotit të bekojnë dhe begatojnë besimtarët dhe çdo familje shqiptare!

“Sot, në 30-vjetorin e rithemelimit të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, shpreh nderimet e mia më të larta dhe falenderimet më të sinqerta për të gjithë drejtuesit e nderuar fetarë të këtij Komuniteti, ndër vite, për qëndrimin e palëkundur në shërbim të çështjes shqiptare dhe kontributin e vyer për edukimin e besimtarëve tanë me vlerat e vërteta të islamit, në funksion të paqes, progresit shoqëror, harmonisë e tolerancës ndërfetare, që e kanë kthyer kombit tonë në shembull për mbarë njerëzimin.

Një homazh për Hafiz Sabri Koçin dhe të gjithë bashkëpunëtorët e tij, të cilët me shumë sakrifica ringritën nga hiri institucionet kultit, pas dekadash terrori. U bashkohem lutjeve tuaja në këtë ditë të shënuar, që mirësitë e Zotit të bekojnë dhe begatojnë besimtarët dhe çdo familje shqiptare!”, shkruan Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat