Basha kujton viktimat e Holokaustit: Përballja me të keqen është imperative

Shqipëria

Basha kujton viktimat e Holokaustit: Përballja me të keqen është imperative

Më: 27 janar 2021 Në ora: 11:10
Lulzim Basha

Kreu demokrat, Lulzim Basha kujtoi viktimat e Holokaustit këtë të mërkurë.

Përmes një postimi në “Twitter”, ai tha se edhe sot është e nevojshme përballja me të keqen.

“Sot në #Holokaustremembranceday kujtojmë dhe nderojmë viktimat e holokaustit dhe gjithë brezat e humbur prej tij. Qëndresa dhe përballja me të keqen është imperative edhe sot kur fatkeqësisht fuqia e propagandës është akoma shkatërrimtare. #neveragain #neverforget”

Prej vitit 1996, çdo vit në Bundestag përkujtohen krimet e nazizmit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat