Qendër e re shëndetësore/ Veliaj dhe Manastirliu në qendrën shëndetësore të Lanabregasit

Shqipëria

Qendër e re shëndetësore/ Veliaj dhe Manastirliu në qendrën shëndetësore të Lanabregasit

Më: 6 shkurt 2021 Në ora: 16:13
Veliaj dhe Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, kanë inspektuar  Qendrën e re Shëndetësore Lanabregas në periferi të Tiranës, një investim i qeverisë shqiptare në kuadër të programit kombëtar të rehabilitimit të 300 qendrave shëndetësore.

“Tirana nga ky projekt ka përfituar rikonstruksionin e 50 qendrave shëndetësore”, thotë Manastirliu.

Kryebashkiaku Erion Veliaj thotë se Tirana nuk ka asnjë minutë kohë për të humbur dhe ulur ritmin e investimeve në shërbim të komuniteteve.

“Fatkeqësia e tërmetit dhe pandemia Covid na motivon të ecim përpara pa u ndalur me investime”, shton Veliaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat