Vrasja e teknikut Indrit Çelaj, Prokuroria e Tiranës kërkon 21 vite burg për Grisedo Kusin

Shqipëria

Vrasja e teknikut Indrit Çelaj, Prokuroria e Tiranës kërkon 21 vite burg për Grisedo Kusin

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 17:23
Grisedo Kusi, Indrit Çelaj

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 21 vite burgim për Grisedo Kusin, i cili akuzohet se i ka marrë jetën teknikut të kondicionerëve, Indrit Çelaj. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në gusht të vitit 2019.

Indrit Çelaj, 26 vjeç, nga Mallakastra, punonte në banesën e Bujar Kusit, babait të Grisedos.

Më 22 gusht 2019, rreth orës 11 e pak minuta, Çela pati një debat verbal me të dy vëllezërit për rrjedhjen e ujit.

Ai i ka kundërshtuar dhe në një moment, njëri prej tyre ka nxjerrë armën, tip pistoletë dhe e ka qëlluar me plumb në kokë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat