Shabani refuzoi të hynte në koalicion me PD/ Debaton me Bylykbashin: Duhet të ikë Basha!

Shqipëria

Shabani refuzoi të hynte në koalicion me PD/ Debaton me Bylykbashin: Duhet të ikë Basha!

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 21:53
Foto

Gjatë ditës së sotme, Partia Demokratike ka zhvilluar takime të ndryshme për të bërë gati koalicionin me aleatët për të garuar në zgjedhjet e 25 prillit.

Endri Shabani ka debatuar në “Open” me Oerd Bylykbashin duke thënë se duhet të ikë Basha dhe zgjedhja e tij është që të përballet me votuesit.

Bylykbashi: Dilni më vete dhe shihni sa mund të bëni. Sot Shqipëria ka nevojë për zgjidhjen e një çështje tjetër, për këtë mënyrë qeverisje që shkon përtej

Shabani: Nuk është krenari.

Bylykbashi: Ta them unë çfarë është krenari. Ti e ke mundësinë sot të zgjidhesh në 2 mënyra.

Shabani: : Ky është si Stalini, 70 vjet mbrapa. Unë do të përballem me votuesit.

Bylykbashi: Këtu nuk jemi para një

Shabani: Duhet të ikë Basha me oligarkët, ti je pro oligarkëve.

Bylykbashi: Ne duhet të presim duart.

Shabani: Po ti s’guxon të përmendësh emrat.

Bylykbashi: Po pse çështje emrash është? E gjithë e mira e kësaj historie është që të bashkohen në një forcë që rrëzon Edi Ramën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat