“S’ka kohë për pushim”/ Rama: Rama: Sot 3.264 strukturat akomoduese për vizitorë e turistë, në 2013 vetëm 1.074

Shqipëria

“S’ka kohë për pushim”/ Rama: Rama: Sot 3.264 strukturat akomoduese për vizitorë e turistë, në 2013 vetëm 1.074

Më: 13 prill 2021 Në ora: 09:52
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë dy mandateve.

Teksa na ndajnë vetëm 12 ditë nga zgjedhjet parlamentare më 25 prill, Rama përgatiti një pyetje lidhur numrin e strukturave akomoduese për turistë e vizitorë, sot.

“Sa struktura akomoduese për turistë e vizitorë ka sot më shumë se në 2013? Përgjigja 2190. Gjatë 8 viteve të fundit kemi trefishuar strukturat akomoduese për vizitorë e turistë në 3264 të tilla nga vetëm 1074 që ishin në 2013”, shkruhet në pyetjen dhe përgjigjen e Ramës.

“S’ka kohë për pushim”, shkruan kryeministri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat