Oga: E frikshme se shteti dhe partia janë bërë një, jemi një Big Brother i madh

Shqipëria

Oga: E frikshme se shteti dhe partia janë bërë një, jemi një Big Brother i madh

Më: 14 prill 2021 Në ora: 00:00
Edi Oga

Në Tempora, moderatori dhe skenaristi Edi Oga u shpreh se është e frikshme është se shteti dhe partia janë bërë një.

Oga: Ne jetojmë në një kohë me shumë frikëra dhe në një fushë të madhe. Deri dakord jam dakord se meqë e kemi dhënë një herë, nuk e dimë nëse do të ruhet sekret.

Ne kemi dhënë shumë të dhëna personale në vende të ndryshme. Këtu bëhet fjalë për shtetin. Ajo që është e frikshme është se shteti dhe partia janë bërë një.

Dhe këtu duket se kryetari i partisë është bërë edhe kreu i shtetit. I gjithë vendi është bërë një Big Brother i madh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat