Vdes ish-ministri dhe ish-deputeti i PD

Shqipëria

Vdes ish-ministri dhe ish-deputeti i PD

Më: 21 prill 2021 Në ora: 22:27
Foto ilustrim

Është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare ish ministri i Bujqësisë dhe ish deputeti i PD, Hasan Halili.

Shkak ka qenë një infrakt kardiak.

Sipas familjarëve, varrimi do të bëhet ditën e nesërme, ora 12.00, në Dukat të Vlorës.

Image

Hasan Halili ka qenë deputet i Partisë Demokratike, ish-ministër i Bujqësisë dhe për një vit ministër pa portofol në qeverinë Meksi në vitet 1992-97.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat