Gjykata Kushtetuese shqyrton sot legjitimitetin e zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit

Shqipëria

Gjykata Kushtetuese shqyrton sot legjitimitetin e zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 10:19
Foto ilustrim

Sot në Gjykatën Kushtetuese shqyrtohet legjitimiteti zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit.

Përfaqësuesi Ligjor i PD, Ivi Kaso kërkon të ndjekë në sallë seancën plenare në Gjykatën Kushtetuese dhe lejohet.

Kanë hyrë në Gjykatën Kushtetuese, Voltana Ademi kryetare e shoqatës së bashkive bashkë me avokatin Jordan Daci, Elira Kokona përfaqësuese e qeverisë, Bledar Dervishi përfaqësues i Presidencës dhe Fabian Topollai nga Bindja Demokratike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat