“Bomba” e avokatit shqiptar: Ky politikan nuk do të jetë në Parlament në shtator

Shqipëria

“Bomba” e avokatit shqiptar: Ky politikan nuk do të jetë në Parlament në shtator

Më: 22 korrik 2021 Në ora: 22:13
Spartak Ngjela

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar zhvillimet e fundit politike.

Ngjela thotë se në shtator Sali Berisha do e ketë thuajse të pamundur të hyjë në parlament.

"Kemi njërin që është “non-grata”, me gjithë familjen. E keni dëgjuar deklaratën e Blinken? E pra, është “non-grata” dhe KQZ në bazë të këtij neni të shpalljes “non-grata” nuk duhet t’i japë Berishës mandatin e deputetit.

Në shtator ai nuk duhet të jetë në parlament. Vetëm nga ajo deklaratë e kap neni që nuk e lejon të hyjë në parlament", tha ai për Repolitix.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat